sadsad x
asdasd
Filtrele
Sıralama seçin : Sıralama
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Önerilen Puana Göre

Yatak Odası Halısı

Geceleri yatağa girmeden önce ayaklarınızın son dokunacağı ve sabah uyanıp yatağınızdan kalktığınızda hissedeceğiniz ilk şey yatak odası halınızdır. Bu yüzden yatak odası halınızın yumuşak ve sıcak bir dokuya sahip olması gerekir. Yumuşaklık ve sıcaklık, yatak odanız için en iyi halıyı seçmenize yardımcı olacak en önemli faktörlerdendir. 

Bu noktada Empera Halı yatak odası halı yelpazesiyle, yatak odanızın dekoruna uygun çeşitli doku, stil ve renklere sahip, mevcut en yumuşak ve en görkemli halı modellerini cazip fiyatlarla size sunar.

Yatak Odası Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak odası halıları kış aylarında odanızı daha sıcak tutar, gürültüyü azaltma konusunda mükemmel bir iş çıkarır ve kayma riskini azaltır. Odanıza sıcaklık ve lüks katarken, yatak odası tasarımınızı da bir sonraki seviyeye taşır. Bu yüzden yatak odanızdaki konforu sağlamak için doğru halıyı seçmeniz gerekir. 

Yatak odanız için doğru halıyı seçmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı püf noktaları aşağıdaki şekildedir:

Kullanılan Malzeme

Yatak odası sadece geceleri uyurken kullanıldığı için bu oda için seçeceğiniz halının yıpranma payı çok düşüktür. Bu yüzden dayanıklılık yerine dekoru tamamlayacak pamuklu, naylon veya yünlü halıları tercih etmeniz önerilir. 

Yün, polyester ve naylon yaygın olarak kullanılan halı elyaf malzemeleridir ve her biri maliyet ve konfor seviyeleri açısından büyük farklılıklar gösterir. Halınızı satın almadan önce bu seçeneklerin her biri hakkında biraz bilgi sahibi olmak, seçimlerinizi şekillendirmenize yardımcı olacaktır. 

Yün ve polyester halıda oldukça yumuşak bir his verebilir, ancak naylon maliyet açısından daha ucuzdur. Sisal modern bir görünüme sahiptir, ancak diğer lifler kadar peluş değildir. 

Renk

Yatak odasında nötr renklerin modası asla geçmez. Bu yüzden yatak odası halınız için sofistike nötr bir renk ya da ambiyans ve konfor sağlamak için sıcak renkleri tercih edebilirsiniz. 

Ayrıca yatak odası halısı rengini seçerken odanın kullanımı, mobilyalar ve odaya giren ışık vb. gibi diğer faktörleri de göz önünde bulundurabilirsiniz. Tüm bu faktörler, yatak odanız için mümkün olan en iyi renk tonunu seçmeniz için size yardımcı olacaktır.

Stil

Yatak odanızın kendine özgü bir stili varsa, mevcut tasarımınıza uygun bir halı seçmeniz gerekir. Yatak odanızın tasarımı ve mobilyaları daha gelenekselse , eskitme desenli bir halı; daha modern zevkleriniz varsa, yeni trendlere uygun bir halı kullanabilirsiniz.

Fiyat

Birbirinden farklı desenleri, tasarımları, renk seçenekleri, boyutları ve rakiplerinden ayrılan özellikleri (kolay temizlenebilir, anti alerjik, toz kaldırmaz vb.) ile yatak odanıza uyacak en iyi halıyı seçmenize yardımcı olan Empera Halı, yatak odası halı fiyatları açısından geniş bir skalaya sahiptir.

Yatak Odası Halınızın Uzun Ömürlü Olması İçin Neler Yapmanız Gerekir?

Yatak odası halınızın uzun ömürlü olması için halınıza belirli periyotlarla gerekli bakımları uygulamanız gerekir. Bu noktada göz önünde bulundurmanız gereken bazı ipuçları aşağıdaki şekildedir:

  • Yatak odası halınızın üzerinde gevşemiş ipler varsa, bunları çekmeyin. Bu ipleri çekerseniz, halınız zaman içinde çözülerek dokusunu kaybeder. Bu yüzden gevşemiş ipleri bir makas yardımıyla kesin ya da gevşeyen uçları bağlamanın bir yolunu bulun.
  • Halınızı düzenli olarak süpürmek, görünümü güzelleştirmenin yanı sıra halının ömrünü uzatmaya da yardımcı olur. 
  • Dökülme ve lekeler meydana gelir gelmez derhal bir leke çıkarma solüsyonu kullanın, fakat herhangi bir halı temizleme ekipmanı kullanmadan önce lekenin yeterince kurumasını bekleyin. Bu sayede halınızın ömrünü birkaç yıl uzatabilirsiniz.
  • Bazı durumlarda kimyasallar halıların kirlenme hızını hızlandırarak dokusunu ve renklerini bozabilir. Bu nedenle, temizlik ürünlerini halınıza uygulamadan önce halınızda göze çarpmayan bir alanda test etmeniz gerekir.

Yatak Odası Halısı Bakımı ve Temizlik İpuçları 

Haftalık süpürme ve doğal temizleme ürünleri, halılarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamanın anahtarları olsa da, yatak odası halınızının bakımı ve temizliğinde aşağıdaki faktörleri de göz önünde bulundurmanız gerekir:

  • Kalıcı lekeleri önlemek için halınızın üzerine dökülen her şey anında temizlenmelidir. Halının üzerindeki bir lekeyi hemen temizlerseniz, lekeyi çıkarma olasılığınız %99'dur. Halı üzerindeki lekeler uzun süre temizlenmeden kalırsa, lekelerden kurtulmak çok daha zor olacaktır. 
  • Empera Halı’nın yatak odası halıları kolayca temizlenebilir şekilde üretilmiştir, ancak halınıza herhangi bir şey döküldüğünde yine de uygun şekilde temizlemeniz gerekir. Bu sayede zemininizin uzun yıllar en iyi şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. 
  • Yatak odası halınıza herhangi bir sıvı döküldüğünde öncelikle halınızı kurulamanız ve halı ipinin rengini bozmayacak bir leke çıkarıcı kullanmanız gerekir.
  • Sadece su kullanarak lekelerin %80'i temizlenebildiği için leke oluşan alanda su ve emici özelliği olan bir bez kullanarak lekeyi hemen çıkarabilirsiniz. Eğer lekenin boyutu büyükse, bezi değiştirebilir ve nemli bölgenin kuruma sürecini hızlandırmak için fanınızı çalıştırabilirsiniz.
  • Yatak odanızda uzun tüylü bir halınız varsa ve elektrikli süpürgenizin halınızı temizleyemediğini düşünüyorsanız, bir tüy toplayıcı yardımıyla tozları derinlemesine temizleyebilirsiniz.
  • Halılarınızı yılda en az iki kez profesyonel bir halı temizleme şirketine göndererek temizletin.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.