sadsad x
asdasd
Filtrele
Sıralama seçin : Sıralama
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Önerilen Puana Göre

Toz Kaldırmaz Halı

Empera toz kaldırmaz halılar, halı yüzeyinde kir ve toz birikmesinin önüne geçer ve halınızın her zaman temiz görünmesini sağlar.

Birbirinden şık toz kaldırmaz halı modellerimiz, oturma odaları, antre-hol ve salon gibi yoğun kullanılan alanlar da dahil olmak üzere evinizin herhangi bir odasında kullanılabilir. 

Ayrıca tıpkı anti alerjik halılarımız gibi evinizdeki alerjen miktarını azaltmaya yardımcı olan halılarımız, özellikle alerjisi veya astımı olan kişiler için bir avantaj sağlar. 

Toz Kaldırmaz Halıların Avantajları Nelerdir?

Empera toz kaldırmaz halılar; iyileştirilmiş hava kalitesi, daha kolay temizlik imkanı, dayanıklılığa bağlı daha uzun kullanım ömrü, anti alerjen özellikler ve daha iyi bir görünüm de dahil olmak üzere bir dizi avantaj sağlar.

Bu noktada siz de salon, çocuk odası, oturma odası ya da banyonuz için toz kaldırmaz bir halı almayı düşünürseniz, halınızı satın almadan önce toz kaldırmaz halıların avantajlarını incelemeniz gerekir:

Daha temiz bir görünüm

Toz ve kir, halılarınızın donuk ve pis görünmesine neden olur, ancak tıpkı makinede yıkanabilir halılarımız gibi Empera toz kaldırmaz halılar da, toz ve kiri biriktirmeye daha az eğilimlidir. Bu da halılarınızın renk ve görünümlerini daha uzun süre korumalarına yardımcı olur. 

Anti alerjen

Halılarda toz ve diğer alerjenler birikmesi bazı kişilerde alerjik reaksiyonları tetikleyebilir. Bu noktada Empera toz kaldırmaz halılar, evinizdeki alerjen miktarını azaltmaya yardımcı olur.

Daha uzun kullanım ömrü

Toz ve kir zamanla halılarınızın liflerini aşındırarak yıpranmalarına neden olur. Bu noktada aşınma ve yıpranmaya daha az eğilimli olan Empera toz kaldırmaz halılar, daha uzun bir kullanım ömrü sunar.

İyileştirilmiş hava kalitesi

Halılarda biriken toz ve kir, zamanla havaya salınır. Bu noktada Empera toz kaldırmaz halılar, toz ve kirin birikmesini önleyerek evinizdeki hava kalitesini artırır.

Toz Kaldırmaz Halılar Hangi Ev ve Kullanıcılara Hitap Eder?

Empera toz kaldırmaz halılar; evcil hayvanlar, çocuklar, alerjisi olanlar, yaşlılar veya yoğun halı kullanımı olan evler için uygundur. 

Evcil hayvanların olduğu evler: Halılarda evcil hayvan tüyü birikebilir. Bu noktada Empera toz kaldırmaz halılar, evdeki evcil hayvanlarla tüyleri sayesinde oluşacak alerjen miktarının azaltılmasına yardımcı olur.

Çocuklu evler: Çocuklar halı üzerinde oynarken çok fazla kir ve toza maruz kalır. Bu noktada Empera toz geçirmez halılar, halınızda biriken kir ve toz miktarını azaltmaya yardımcı olur.

Kişi sayısı yoğun olan evler: Kişi sayısı yoğun olan evlerdeki halılarda toz ve kir hızla birikebilir. Empera toz kaldırmaz halılar, bu alanlarda biriken kir ve toz miktarını azaltmaya yardımcı olur ve halılarınızı temiz tutmanızı kolaylaştırır.

Alerjisi olan kişilerin yaşadığı evler: Toz kaldırmaz halılar evinizdeki alerjen miktarını azaltmaya yardımcı olur.

Yaşlıların bulunduğu evler: Empera toz kaldırmaz halılar, özellikle halı bakımını düzenli olarak yapamayan, toza ve alerjenlere duyarlı olabilecek yaşlı bireyler için uygundur.

Toz Kaldırmaz Halı Bakım ve Temizlik Önerileri

Toz kaldırmaz halıların bakımı ve temizliğini aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurarak yapmanız gerekir:

  • Her gün süpürülmesi gereken geleneksel halıların aksine toz kaldırmaz halıların haftada en az bir kez süpürülmesi önerilir. 
  • Toz kaldırmaz halınızın üzerine herhangi bir şey dökerseniz, lekeyi mümkün olan en kısa sürede temizleyin. Fakat halınızın dokusuna zarar vermemek için temizleme işlemi sırasında asla sertçe ovalamayın.
  • Toz kaldırmaz halınızı yıllarca kullanabilmek için halının herhangi bir mobilyanın altına gelmesinin önüne geçin. Bu, halının darbe almasının önüne geçerek ömrünü uzatır.
  • Toz kaldırmaz halınızın ömrünü güneş ışınlarından koruyarak da uzatabilirsiniz. Güneş ışığına maruz kalmak halınızın zamanla solmasına ve zarar görmesine neden olur. Bu yüzden halınızı mümkün olduğunca doğrudan güneş ışığından uzak tutun.
  • 6 ayda bir profesyonelce temizlenmesi gereken geleneksel halıların aksine toz kaldırmaz halıları 12-18 ayda bir temizletin. Bu, zamanla birikmiş ve derinlere yerleşmiş kir, toz veya birikintilerin temizlenmesini sağlar. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.