sadsad x
asdasd
Filtrele
Sıralama seçin : Sıralama
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Önerilen Puana Göre

Çocuk Odası Halısı

Çocuk odası halısı sadece bir dekor değildir, bu yüzden aynı zamanda işlevsel de olması gerekir. Bu noktada Empera Halı, çocukların odalarında rahat ve konforlu bir atmosferin hakim olması ve ses yalıtımı sağlanması için birbirinden şık çocuk odası halısı modelleri sunar. 

Empera Halı’da çevre dostu sürdürülebilir halılardan anti alerjik özelliklere sahip suni veya karışık ipliklerden yapılmış halılara kadar çocuk odası dekorasyonunuza en uygun halıyı bulmanız için size birçok seçenek sunar.

Çocuk Odası Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Halılar; kaymaz bir zemin, ses yalıtımı ve hoş bir görünüm sağlamak için çocuk odası dekorasyonunda sıklıkla tercih edilir. 

Siz de çocuk odası için bir halı almayı düşünüyorsanız, halınızı satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalarını aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

Malzeme

Bir halının tasarımı ve görünümü genel olarak önemli olsa da, çocuk odaları söz konusu olduğunda, halının malzemesi muhtemelen üzerinde düşünülmesi gereken en önemli konudur.

Çünkü halı yapımında kullanılan malzeme yani iplik türü, dayanıklılığı ve yumuşaklığı belirler. Bu noktada bir çocuk odası halısı için en iyi malzemeyi seçerken işlevsel, leke tutmaz, kolay temizlenebilir ve anti alerjik özelliklere sahip bir malzemeye odaklanmanız gerekir. 

Polyester – Polyester leke tutmaz, yani boya kalemi veya keçeli kalemden kaynaklanan her türlü dökülmeye ve lekeye karşı oldukça dirençlidir. Ayrıca kiri ve tozu derinlemesine emmez. Tozu derinlemesine emmediği için eğer çocuğunuzun toza karşı alerjisi varsa, bu bir avantaj olabilir. Diğer bir avantaj ise, sentetik halıların aşınma direncidir. Lekeler bu sayede halıdan daha kolay çıkarılabilir. 

Pamuk – Pamuklu halılar hipoalerjeniktir ve temizlenmesi kolaydır.

Yün – Halılarda yaygın olarak kullanılan dayanıklı bir elyaf türüdür. Bununla birlikte, temizlenmesi oldukça zordur ve çocuklarınızın astım sorunları varsa kesinlikle önerilmez. Oturma odaları ve yemek odaları gibi yoğun kullanılan alanlar için en iyi tercihtir.

Eğer halının üretimindeki iplik türünün seçimi konusunda kararsızsanız, Empera Halı’yı ziyaret ederek çocuğunuzun yatak odası için dış mekana dayanıklı, tozumaz, kolay temizlenebilir ve anti alerjik özelliklere sahip birçok halı seçeneğini inceleyerek kararınızı hemen verebilirsiniz.

Sürdürülebilirlik

Doğadan elde edilen renklerle boyanmış halılar, çoğu zaman belli bir dereceye kadar kirlendiği için zararlı kimyasallarla üretilen halılara tercih edilir. 

Empera Halı’daki tüm çocuk halılarının iplikleri kök boyası ile boyanır ve zararlı maddeler içermez. Bu sayede halı çeşitlerimizi herhangi bir çocuk odasında güvenle kullanabilirsiniz.

Tasarım

Halılar genellikle bir odanın en göz alıcı dekorudur. Çocuk odaları için de durum böyledir. Tabii ki halının veya tasarımının uygun seçilmesi şartıyla…

Örneğin üzerinde figürler olan bir halı tercih etmek, çocuklarınızın odasına özel bir hava katmak istiyorsanız en doğru seçimdir. Yedi yaşına kadar olan çocuklar, halıya sevimli bir dokunuş katan hayvan, çiçek veya diğer desenleri çok sever. Daha büyük çocuklar ise, kendilerini yansıtacak daha şık ve renkli bir halı tercih edebilir. 

Bu noktada eğlenceli ve canlı motifleri olan büyüleyici tasarımlara sahip olan Empera Halı, çocuklarınızın yaşına ve ihtiyaçlarına uygun özelliklere sahip birçok halı modeline sahiptir.

Fiyat

Birbirinden farklı tasarımları, renkleri ve boyutları ile çocuk odalarına uyacak en iyi halıyı seçmenize yardımcı olan Empera Halı, çocuk odası halı fiyatları açısından geniş bir skalaya sahiptir.

Çocuk Odası Halınızın Uzun Ömürlü Olması İçin Neler Yapmanız Gerekir?

Çocuk odası halınızın uzun ömürlü olması için halınıza belirli periyotlarla gerekli bakımları uygulamanız gerekir. Bu noktada göz önünde bulundurmanız gereken bazı ipuçları aşağıdaki şekildedir:

  • Halınızı temizlerken, halının renklerinin solmasına ve akmasına neden olabileceğinden, çamaşır suyu veya doymuş kimyasal içeren bir deterjan/şampuan kullanmaktan kaçının. Temizleyiciyi doğrudan halının yüzeyine eklemeyin ve temizlerken kuvvetlice değil, her zaman hafifçe ovalayın.
  • Halının ilmeklerinde biriken kirleri çıkarmak için bir sünger yardımı ile halının yüzeyini hafifçe ovalayın. Liflere herhangi bir zarar vermemek için liflerde kalan nemi kurutmanız önerilir.
  • Satın aldığınız temizleyiciyi daha geniş bir alana uygulamadan önce küçük bir alanda test ettiğinizden emin olun. Bu sayede halınıza herhangi bir zarar vermenin önüne geçebilirsiniz.
  • Halınızda oluşan lekeleri temiz ve ıslak bir havlu veya bez kullanarak silmeniz çok önemlidir. Leke halıda yayılabileceği ve muhtemelen aşağı doğru akabileceği için anında müdahale etmeniz gerekir. Bu noktada lekeyi hafifçe silmek yayılmayı azaltır ve halınızın dokusuna zarar vermeden temizleme işlemini yapmanızı sağlar. 
  • Halınızı temizlerken renklerin solmasına ve liflerin çekmesine neden olabileceği için sıcak su kullanmaktan kaçının.
  • Halınızdaki ilmekler gevşerse, ilmekleri makas kullanılarak dikkatlice kesin. Bunları dışarı çekmek düğüme zarar vererek halınızın görüntüsüne zarar verebilir.

Çocuk Odası Halısı Bakımı ve Temizlik İpuçları 

Çocuk odası halınızının bakımını ve temizliğini aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurarak yapmanız gerekir:

  • Halınızı düzenli olarak süpürürseniz, halı üzerindeki tozlardan kurtulabilir ve böylece halınızın liflerini koruyabilirsiniz.
  • Çocuk odası halıları leke oluşma ihtimalinin en yüksek olduğu alandır. Bu yüzden halınızda lekeler oluşursa, nemli bir bezle dikkatlice silin. Kurumuş lekeler varsa sabun ve bir bezle yardımı ile halınızı hafifçe ovalayın.
  • Yün halılar çok fazla su ile temizlenmemelidir, aksi takdirde keçeleşme riski vardır. 
  • Halınız temizlikten dolayı nemliyse, düzgün şekilde kuruduğundan emin olun. Çünkü yavaş kuruyan bir halı, çocuklarınızın solunum sistemlerine, alerjiye veya astıma zarar verebilecek küf oluşumunu teşvik edebilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.