sadsad x
asdasd
Filtrele
Sıralama seçin : Sıralama
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Önerilen Puana Göre

Antre-Hol Halısı

Antre-hol, genellikle evin en yoğun kullanılan alanlarından biridir. Bu nedenle antre-hol için en iyi halıyı seçerken yoğun kullanıma dayanıklı malzemelerden üretilen bir halı seçmeniz gerekir. Ayrıca bu alan, eve gelen ziyaretçilerde dahil olmak üzere çok fazla kişi tarafından kullanıldığından, kalıcı lekeler oluşması için daha müsaittir.

Antre halılarının lekelenme olasılığı daha yüksek olduğundan daha açık renklerden kaçınmanız, temizlenmesi ve bakımı kolay olan bir halı tercih etmeniz gerekir. Fakat daha koyu renkli halılar da düzenli olarak temizlenmezse tozdan dolayı kirli görünebilir. Bu nedenle desenli ve koyu renklere sahip bir antre-hol halısı tercih etmek en iyi seçenektir. 

Tercihiniz ne olursa olsun, Empera antre-hol halı çeşitleri ile nötr tonlardan koyu renkli ve çizgili halılara, yuvarlak modellerden uzun dikdörtgen seçeneklere kadar antre-hol dekorunuza en uygun halıyı bulmanıza yardımcı olur.

Antre-Hol Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evde yaşayan herkesin eve girip çıkarken ve odalar arası geçiş yaparken en yoğun şekilde kullandığı antre-hol halıları, evinize gelen misafirlerin de ilk göreceği şeydir. Bu yüzden tasarımından konforuna, kolay temizlenebilir olmasından malzemesine kadar tüm detayları tek tek göz önünde bulundurmanız gerekir.

Siz de antre-hol için bir halı almayı düşünüyorsanız, halınızı satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalarını aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

Dayanıklılık ve Malzeme

Eviniz hakkında ilk izlenimini veren ve evinize gelen misafirlerin ilk göreceği şey olan antre-hol halıları, oldukça yoğun bir kullanıma sahiptir. Bu yüzden sağlam, dayanıklı, leke tutmaz, yumuşak, temizlemesi kolay ve renklerini uzun süre koruyabilen malzemelerden yapılan bir antre-hol halısı seçmeniz gerekir. 

Bu noktada yün, polipropilen, naylon, bambu, jüt ve diğer doğal lifler ve sentetik kumaş malzemeleri (yün, polipropilen, naylon, bambu, jüt ve diğerleri gibi) bu özelliklere sahiptir.

Yün —Yün, yumuşak ve uzun ömürlüdür. Bu yüzden yün halılar yüksek talep görür. Yün halı, herkesin bir antre-hol halısında arayacağı tüm niteliklere sahiptir. Bununla birlikte, genellikle pahalıdır ve neme maruz kaldığında aşırı derecede ağır hale gelebilir.

Naylon —Naylonlar, ucuz oldukları için en yaygın sentetik elyaf halı malzemesidir. Ayrıca bakımı kolaydır ve yoğun kullanım karşısında oldukça dayanıklıdır. 

Doğal Malzemeler — Jüt ve bambu, dış mekanlarda ve yoğun kullanım olan alanlarda iyi işlev gören doğal kumaş örnekleridir. Yün veya diğer tekstiller kadar yumuşak değildir, ancak kolayca eskimezler. 

Polipropilen — Diğer bir popüler sentetik halı malzemesi polipropilendir. Polipropilen halılar leke tutmaz, bakımı kolaydır ve hem iç hem de dış mekana dayanıklıdır. 

Renk

Antre-hol halısı seçerken renk uyumu sağlaması için evinizin giriş kapısı ile aynı tonda bir seçim yapmanız önerilir. Bu noktada pastel renkler salaş bir şıklık etkisi yaratırken; yeşil veya kırmızının zengin tonları çekicilik sağlar; parlak renkler modern bir görünüm sunar; beyaz, siyah, uçuk gri veya ten rengi minimalist bir tasarım oluşturur. 

Parlak renkli ve beyaz antre halıları daha davetkardır, fakat sürekli çamura, kire, toza ve suya maruz kalacağını için temizlemesi daha zor olabilir. 

İster nötr bir tarz, ister pembe giriş kapısına pembe halı gibi cesur bir görünüm tercih edin, uyumlu parçalar her zaman şık görünür.

Fiyat

Rengarenk desenlerden farklı tasarımlara kadar antrenize uyacak en iyi halıyı seçmenize yardımcı olan Empera Halı, antre-hol halısı fiyatları açısından geniş bir skalaya sahiptir.

Antre-Hol Halınızın Uzun Ömürlü Olması İçin Neler Yapmanız Gerekir?

Antre-hol halınızın uzun ömürlü olması için halınıza belirli periyotlarla gerekli bakımları uygulamanız gerekir. Bu noktada göz önünde bulundurmanız gereken bazı ipuçları aşağıdaki şekildedir:

  • Bir lekeyi temizlerken halınıza zarar vermemek veya renginin solmasının önüne geçmek için temizleme yapacağınız malzemeleri önce küçük ve göze çarpmayan bir alanda test ettiğinizden emin olun.
  • Halınızın üzerinde ne tür bir leke olursa olsun, hiçbir zaman lekeyi sertçe ovalamayın. Bu lekenizin yayılmasına ve halı liflerine daha fazla işlenmesine neden olur. Bu da halı dokusuna zarar verir. 
  • Halıda pürüzlü ipler gördüğünüzde onları çekmeyin. Çekmek yerine ipleri kesmek için keskin bir makas kullanın.

Antre-Hol Halısı Bakımı ve Temizlik İpuçları 

Antre-hol halınızının bakımını ve temizliğini aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurarak yapmanız gerekir:

  • Antre halınıza herhangi bir sıvı döküldüğünde, lekelenen bölgeye derhal müdahale edin. Lekeye uzun süre müdahale edilmezse, daha sonra lekeyi çıkarmak zorlaşacaktır. Halı kumaşını aşındıracağı ve hatta lekeyi yayacağı için etkilenen bölgeyi asla sert bir şekilde ovalamayın. Renkli halı iplerinin boyasının halı üzerinde dağılmaması için mutlaka kağıt havlu kullanın. Kuruyana kadar alanı silmeye devam edin ve ardından iyice süpürün. 
  • Antre-hol halınıza herhangi bir yiyecek dökülmesi durumunda, katı maddeyi bir bıçak veya kaşık yardımıyla mümkün olduğu kadar alın. Az miktarda su dökün, hafifçe kurulayın ve gerekirse az miktarda sabun ile ovalayın. Bu işlemi ara sıra az miktarda su ekleyerek uygulayın ve halınızı süpürün. 
  • Kiri ve tozu evinizin içine taşımamak için giriş kapınıza mutlaka paspas koyun. Bu, bir antre-hol halısının kirlenmesinin önüne geçmenin en yaygın yoludur.
  • Antre-hol halılarının kullanımı yoğun olduğu için bu halıları haftada iki veya üç kez süpürün. Fakat sadece yüzey değil, zaman zaman halının altını da süpürmeyi asla unutmayın.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.